11 C
Struga
Thursday, May 26, 2022
spot_img

Aktuale

Maqedoni

- Reklamë -spot_img

Strugë

Над 1.100 учесници на втората „Трка на поезијата” утре во Струга

Повеќе од 1.100 професионалци и рекреативци од земјава и регионот утре ќе трчаат на атлетската манифестација „Трка на поезијата", што втора година се одржува...

Botë

Кулеба го критикува НАТО дека „буквално ништо“ не прави за да ја запре руската инвазија

Украинскиот министер за надворешни работи Дмитро Кулеба денеска го обвини НАТО дека „буквално ништо не прави“ за спречување на руската инвазија, истовремено пофалувајќи ја...
0FansLike
0FollowersFollow
- Reklamë -spot_img

Më të shikuarat

- Reklamë -spot_img
- Reklamë -spot_img

Lajmet e Fundit

- Reklamë -spot_img
- Reklamë -spot_img