26 C
Struga
Sunday, June 23, 2024
spot_img

Shpërthime pranë Moskës dhe selisë ushtarake ruse

Sulmet ndodhën pranë Moskës, rajonit jugor të Rostovit, pranë selisë së komandës së qarkut ushtarak jugor të Rusisë – dhe rajonit Bryansk, sipas agjencisë së lajmeve RIA.

Tre ndërtesa u dëmtuan në qytetin e Rostov-on-Don dhe një person u plagos kur një nga dronët u rrëzua në zonën e qendrës së qytetit, tha agjencia shtetërore e lajmeve Tass.

Qyteti është shtëpia e komandës së qarkut ushtarak jugor rus.

Në Bryansk, mbeturinat nga një nga dy dronët e shkatërruar thyen xhamat e një ndërtese të stacionit hekurudhor dhe dëmtuan makinat aty pranë, raportoi agjencia e lajmeve Interfax. 

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles