9 C
Struga
Wednesday, October 5, 2022
spot_img

Aktuale

Oд полноќ поскапува дизелот, цената на бензините не се менува

Од ноќеска на полноќ нови цени на дизелот и екстра лесното масло за домаќинство. Согласно последната одлука на Регулаторната комисија за енергетика, цените на Еуросупер БС-95, Еуросупер...

Maqedoni

- Reklamë -spot_img

Strugë

Oливер Спасовски од Струга-Република Северна Македонија се етаблираше како важна алка во градење решенија при евентуални мигрантски кризи

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски  денеска во Струга присуствуваше на настан посветен на отпочнувањето со реализација на регионалната програма за миграции – Хуманитарен...

Botë

Putin nënshkruan dekretin për marrjen në pronësi të centralit bërthamor në Zaporizhzhia

Presidenti rus Vladimir Putin urdhëroi qeverinë sot “të marrë në pronësi federale objektet e termocentralit bërthamor Zaporizhzhia dhe pronat e tjera të nevojshme për...
0FansLike
0FollowersFollow
- Reklamë -spot_img

Më të shikuarat

- Reklamë -spot_img
- Reklamë -spot_img

Lajmet e Fundit

- Reklamë -spot_img
- Reklamë -spot_img