2 C
Struga
Thursday, February 9, 2023
spot_img

Aktuale

Maqedoni

- Reklamë -spot_img

Strugë

Силен земјотрес ја стресе Албанија – Почувствуван и во Струга

Денес 09.02.2023 година регистриран земјотрес 130 km југозападно од Скопје кој потекнува од епицентралното подрачје Елбасан, Р. Албанија. Земјотресот се случи во 11 часот и...

Botë

Бројот на жртви во земјотресот во Турција и Сирија достигна 17.176

Бројот на загинати во силниот земјотрес што ги погоди Турција и Сирија се зголеми на 17.176. Официјални лица и медицински лица соопштија дека 14.014 лица...
0FansLike
0FollowersFollow
- Reklamë -spot_img

Më të shikuarat

- Reklamë -spot_img
- Reklamë -spot_img

Lajmet e Fundit

- Reklamë -spot_img
- Reklamë -spot_img