24 C
Struga
Thursday, July 18, 2024
spot_img

Zelensky: Rusët planifikuan kapjen time gjatë natës, por forcat tona e ndaluan 

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka folur në një video-adresim, duke thënë se forcat e vendit të tij kanë ndaluar një plan rus për ta kapur atë brenda natës dhe për të instaluar liderin e tyre rus.

Ai gjithashtu u bëri thirrje rusëve që të bëjnë presion ndaj presidentit Vladimir Putin për të ndaluar pushtimin.

“Ne e kemi prishur planin e tyre”, tha Zelensky.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles