21 C
Struga
Tuesday, June 25, 2024
spot_img

Zbulohet kontrabandë mallrash me vlerë 10.000 euro në pikën kufitare të Qafthanës

Zbulohet kontrabandë mallrash me vlerë 10.000 euro në pikën kufitare të Qafthanës

Më datë 28.01.2022 në orën 10.05 në pikën e kalimit kufitar “Qafthanë” në dalje nga Republika e Maqedonisë së Veriut, pas ndërmarjes paraprake të aktiviteteve nga Njësia për Krimin ndërkutitar Strugë pranë Qendrës Rajonale për Punë Kufitare Perëndim Ohër , është kryer kontroll i një automjetit të tipit “Mercedes” me targa shqiptare, me drejtues të ajtomjetit shtetasi A.S. (55), dhe bashkëudhëtar shtetasi A.M.(47). Në automjet janë gjetur produkte me vlerë rreth 10 mijë euro, pa dokumentacion të rregullt. Personat dhe produktet i janë dorëzuar nëpunësve doganor për procedurë të mëtutjeshme në pajtim me nenin 263 të ligjit doganor. Zëdhënëse e SPB Ohër Merlina Islami

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles