26 C
Struga
Monday, May 20, 2024
spot_img

Zagraçani mbështet opsionin e gjelbër

✅Zagraçani mbështet opsionin e gjelbër✅

Takimi i sotëm me banorët e Zagraçanit, më dha përshtypjen dhe më bindi për fitoren e sigurtë në këtë vendbanim.
I shoqëruar nga banorë të këtij fshati, të rinj dhe të reja, zhvilluam një bisedë tejet të frytshme dhe konstruktive. Kandidati për këshilltar, Egzoni, në konsulltë me banorët e tjerë menduan që për projekt të radhës të përfshihet edhe ndërtimi i rrjetit të kanalizimit dhe asfaltimi i rrugës kryesore të fshatit që të çon për në Strugë.
Ndjehem më se i lumtur kur banorët e vendbanimeve janë kreativ, interaktiv dhe përplotë me energji kur flitet për të ardhmen e tyre. Unë zotohem se kërkesën për rrjetin e kanalizimit dhe asfaltimin e rrugës do t’a realizoj në kohë rekord.
Jemi të hapur të diskutojmë rreth çdo çështje dhe çdo ideje.
💚Zgjidh jetë, voto blertë! 💚
Voto numrin 3!

✅Заграчани ја поддржува зелената опција✅

Денешната средба со жителите на Заграчани, ми остави впечаток и ме убеди во сигурната победа во овој населено место.
Во придружба на жителите на ова село, имавме многу плоден и конструктивен разговор. Кандидатот за советник, Егзон, во консултација со другите жители, сметаше дека како следен проект да се вклучува изградба на канализациона мрежа и асфалтирање на главниот пат на селото што води до Струга.
Се чувствувам повеќе од среќен кога жителите на населените места се креативни, интерактивни и полни со енергија кога станува збор за нивната иднина. Се обврзувам дека ќе го исполнам барањето за изградба на канализациона мрежа и асфалтирање на главниот пат.
Ние сме отворени за дискусија за какви било прашања и какви било идеи.
💚Избери живот, гласај зелено!💚
Гласај за број 3!

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles