16.2 C
Struga
Tuesday, May 28, 2024
spot_img

Vranësira dhe ulje temperaturash, njihuni me parashikimin e motit

Moti sot gjatë paradites do të jetë në disa lugina me mjegull dhe vranësira të ulëta, përcjell Alsat. Gjatë ditës me diell me vranësira të vogla deri në mesatare, ndërsa në fund të ditës do të jetë me vranësira të shtuara. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi perëndimor, më e theksuar në pjesët perëndimore. Temperaturat minimale do të lëvizin në intervalin 1 deri në 9 gradë, ndërsa maksimalja do të lëvizë nga 17 deri në 23 gradë Celsius. Në Shkup pritet mot kryesisht i vranët me temperatura nga 5 deri 19 gradë Celsius.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles