21 C
Struga
Saturday, May 18, 2024
spot_img

Viktima dhe dëme të mëdha nga përmbytjet në Brazil

Të paktën 18 persona kanë humbur jetën dhe dhjetëra të tjerë janë shpallur të zhdukur si pasojë e përmbytjeve që kanë përfshirë disa rajone të Brazilit.

Situata është tepër alarmante dhe për këtë arsye 58 komuna kanë shpallur gjendjen e emergjencës ndërsa mbi 35 mijë persona u evakuuan nga banesat e tyre.

Autoritetet në Bahia po qëndrojnë në gatishmëri dhe po hasin vështirësi me strehimin e personave të zhvendosur.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles