7.2 C
Struga
Wednesday, April 24, 2024
spot_img

Vetëm 4 raste të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë, ka njoftuar se sot, më 6 dhjetor se janë regjistruar vetëm 4 të reja me Covid-19.

Mësohet se në 24 orët e fundit janë kryer 1 817 testime, nga të cilat 4 persona rezultuan pozitivë.

Sipas raportit në ditën e fundit janë shëruar 8 pacientë, ndërsa vijojnë të jenë aktivë me koronavirus edhe 318 qytetarë.

Situata epidemiologjike në Kosovë është vlerësuar se është e qetë, në dallim nga rajoni dhe Europa që aktualisht po përballen me një valë të re të infeksioneve.

Kujtojmë se nga sot pritet të hyjnë në fuqi edhe masat e reja kundër Covid-19.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles