9.4 C
Struga
Saturday, May 11, 2024
spot_img

Ushtria e Ukrainës thotë se ka rrëzuar 5 aeroplanë rusë dhe një helikopter 

Ushtria e Ukrainës, me anë të një postimi në Facebook ka njoftuar se ka rrëzuar 5 aeroplanë rusë dhe një helikopter.

Postimi i forcave tokësore thotë se kjo ka ndodhur para pak çastesh, në një kohë kur lufta Rusi – Ukrainë vecçse ka fillura dhe po përshkallëzohet, raporton Gazeta Express.

“Sipas informatave të fundit operacionale, 5 aeroplanë dhe 1 helikopter rus janë rrëzuar në Luhansk”, thuhet në njoftim.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles