19.3 C
Struga
Thursday, June 13, 2024
spot_img

Urimi i drejtorit të NP ”Ujësjellës dhe Kanalizime”-Strugë, Doc.Dr.Dashmir Nasufi, me rastin e festës së Fitër Bajramit

Të nderuar vëllezër dhe motra

Ramazani që fillimi i tij është mëshirë, mesi i tij falje e fundi i tij shpëtim n’a dha lamtumirën e fundit për këtë vit.

Sot është ditë feste, ditë së cilës i gëzohemi të gjithë. Le t’ia shtrijmë njëri-tjetrit dorën e mirëkuptimit dhe dashamirësisë, duke këmbyer vizita me të afërmit, duke lënë anash ndarsitë.
Të përpiqemi të gjejmë sa më shumë arsye për të qenë më afër njëri-tjetrit.

Ju uroj festën e Fitër Bajramit duke e lutur Allahun që adhurimin të na e pranon, të na bashkojë, të jemi sa më unik, në shtëpitë tona të mbretëroj harmonia dhe ngrohtësia familjare dhe të na ndihmoj në këtë botë dhe në botën tjetër.
———————————————————————-

Почитувани браќа и сестри

Рамазан чиј почеток е милосрдие, чиј што средина е прошка, а крајот спас, ни го даде последното збогување за оваа година.

Денес е празник, ден на кој сите се радуваме. Да си подадеме рака на разбирање и добрина еден на друг, разменувајќи ги посетите со роднините, оставајќи ги настрана поделбите.
Обидете се да најдете што е можно повеќе причини за да бидете поблиску еден до друг.

Ви го честитам празникот Рамазан Бајрам, молејќи го Алах да го прифати нашето богослужение, да не обедини, да бидеме што поуникатни, да владее хармонија и семејна топлина во нашите домови и да ни помогне во овој и идниот свет.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles