10 C
Struga
Monday, February 26, 2024
spot_img

Urdhër i Lartë i meritës ushtarake dhe civile “Kalorës” për Marin Meksi

Diplomatit dhe Kampionit të Bodybuilding, z.Marin Meksi, nga Arkiduka i Austrisë dhe Princi i Hugarisë iu akordua urdhëri më i lartë i meritës ushtarake dhe civile “Kalorës”. Ky urdhër kalorsiak i themeluar nga Familja Mbreterore Habsburg, në historinë e tij i është akorduar fisnikëve në misionet e tyre heroike të mbrojtjes së kombit dhe vlerave më të larta njerëzore. Ceremonia e dhënies së urdhërit u zhvillua në Mariapocs të Hungarisë, në kishën e famshme shekullore ku ka lotuar ikona e Shën Mërisë. Në këtë ceremoni morën pjesë personalitete të larta politike, ushtarake, anetarë të familjeve mbreterore evropiane, si dhe klerikë të lartë.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles