20 C
Struga
Sunday, August 14, 2022
spot_img

UNS: Magjistranti i dështuar i Universitetit Ndërkombëtar të Strugës – Lulzim Nasufi i regjistruar në master Shkenca Politike, bën presion ndaj UNS!

Lulzim Nasufi, magjsitrant pran Universitetit Nderkombetar te Struges ne programin e diplomacise dhe shkencave politike sot ka ber presion ndaj UNS per te pranuar kerkesen e tij per te mbrojtur temen e master dhe te shpallet magjister is shkencave politike, edhe pse nga organet e universitetit i eshte dhene vendim se nuk i ploteson kushtet, per arsye te mos plotesimit te kushteve per tu ber pjese e programit shkenca politike si arkitekt i diplomuar, ai vazhdon te bej presion dhe publikisht per te realizuar deshiren e tij (me siguri do te kandidoje per keyetar komune ne vitin 2029) .

Ftojme grupin parlementar te Aleances ne krye me liderin e saj te bej propozim ndryshim ne ligjin e arsimit te larte dhe me firmen e liderit te mundesoj qe ne programet master te shkencave politike te mund te regjistrohen dhe profesionet te ndryshme te cilet kan ambicie politike.
Magjistranti te UNS Lulzim Nasufi deri ateher i urojme qe do merr eksperience ne mardhenie me publikun dhe me shpesh do organizoje konferenca per shtyp si parakushte per te perfunduar studimet e tij ne master.

P.s Mos be konferneca vetem kur jane mergimtaret ne Struge por vazhdo gjithe vitin se krenohemi me magjistrantet ne tentim, imagjino sa te afte jane ato bashkpartiaket e tu qe kane kryer studimet ne UNS.

Se shpejti do t’ja nxjerrim edhe listen e notave “profesor” Lulzim Nasufit.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles