5 C
Struga
Sunday, April 21, 2024
spot_img

Ukrainë-Rusi, raundi i dytë i bisedimeve pritet të fillojë nesër 

Agjencia ruse e lajmeve TASS, ka cituar një diplomat rus i cili tha se raundi i dytë i bisedimeve është paraparë të mbahet nesër.

Në anën tjetër Ukraina, ka njoftuar se bisedimet kanë për qëllim arritjen e armëpushimit dhe tërheqjen e trupave ruse.

E zyrtarë perëndimorë janë skeptikë sa i përket kësaj, pasi Vladimir Putin duket se është i interesuar që të vazhdojë agresionin në Ukrainë.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles