3 C
Struga
Tuesday, March 5, 2024
spot_img

Ukraina po lufton për të mbajtur kontrollin e autostradës Severodonetsk

Ukraina po lufton për të mbajtur nën kontroll një autostradë kyçe për në qytetin e vijës së parë të Severodonetsk, thotë ministria e mbrojtjes e vendit.

Zëdhënësi i ministrisë së mbrojtjes Oleksandr Motuzyanyk tha në një konferencë se rrugë alternative ekzistonin për të furnizuar njësitë ukrainase në Severodonetsk.

Qëllimi i Rusisë është të rrethojë plotësisht njësitë ukrainase në qytet, si dhe në Lysychansk aty pranë, shtoi ai.

Luhansk përbën gjysmën e rajonit lindor të Donbasit, ku Moska ka ripërqendruar përpjekjet e saj të luftës.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles