14 C
Struga
Saturday, May 25, 2024
spot_img

Tornado i rrezikshëm godet Gjermaninë, dhjetëra të lënduar dhe dëme të mëdha

Më shumë se 30 njerëz u plagosën, disa prej tyre me plagë të rënda nga një tornado që goditi Paderborn në Gjermaninë perëndimore, tha një zëdhënës i policisë për AFP.

Tornado bëri kërdinë edhe në qytetin e Rhein-Westfalisë në veri të vendit, i cili u godit rëndë nga moti i keq që përfshiu Gjermaninë.

Mësohet se moti i keq pasoi pas temperaturave jashtëzakonisht të larta në Gjermani.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles