18.9 C
Struga
Monday, June 24, 2024
spot_img

Tërmeti në Greqi, publikohen momentet e dridhjes së tokës (Video)

Tërmeti në Greqi mbrëmjen e djeshme shkaktoi frikë edhe në tre shtete të tjera, përfshi Shqipërinë, Kosovën dhe Maqedoninë e Veriut.

Disa prej pamjeve të kamerave të sigurisë tregojnë momentin e dridhjes së tokës.

Tërmeti i fuqishëm me magnitudë 5.3 ballë të shkallës Rihter me epiqendër Follorinën ishte me thellësi 14.1 km.

Shumë qytetar të zonës së prekur nga tërmeti kanë kaluar natën në makinë dhe në ambientet e jashtme, duke braktisur kështu nga frika banesat e tyre.

Deri më tani nuk janë publikuar viktima dhe të lënduar.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles