8.7 C
Struga
Wednesday, April 24, 2024
spot_img

Tërmet në Maqedoninë e Veriut

Mbrëmë është regjistruar tërmet në Maqedoninë e Veriut. Tërmeti ka ndodhur 135 kilometra në juglindje të Shkupit.

Sipas rrjetit telemetrik sizmologjik të Republikës së Maqedonisë së Veriut, tërmeti është ndjerë me epiqendër në rrethinën e Gjevgjelisë – Gumendzë, në orën 23:56 me magnitudë lokale 2.0 dhe intensitet tre gradë sipas shkallës makrosizmike evropiane.

Tërmeti është ndjerë edhe nga banorët e Bogdancit dhe rrethinës së Gjevgjelisë.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles