16.8 C
Struga
Saturday, May 18, 2024
spot_img

Tërmet në Maqedoninë e Veriut!

Një tërmet me magnitudë 2.4 ballë të shkallës Rihter është regjistruar sot në afërsi të Komunës Qendër Zhupë.

Tërmeti e kishte epiqendrën 11 kilometra nga Qendra e Zhupës dhe në një thellësi prej 8 kilometra.

Javën e kaluar poashtu ndodhi një tërmet afër Sveti Nikollës, ndërsa më herët ka pasur tërmete në afërsi të Kërçovës.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles