24 C
Struga
Thursday, July 18, 2024
spot_img

Tërmet i fuqishëm ka dridhur Turqinë

Turqia goditet nga një tërmet i fortë me magnitudë 5.2 ballë të shkallës Rihter.

Tërmeti ka ndodhur në orët e para të së mërkurës në perëndim të Turqisë. Sipas Institutit Euro-Mesdhetar, tërmeti ka ndodhur në orën 05:21 minuta me epiqendrën afër Antalias.

Guvernatori i qarkut të Alanya, Fatih Ürkmezer, tha se tërmeti është ndjerë fuqishëm në qark. Deri më tani nuk është raportuar për dëme materiale dhe në njerëz.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles