26 C
Struga
Wednesday, July 17, 2024
spot_img

Sulmi rus ndaj civilëve në Kharkiv, mes të vrarëve 13 fëmijë dhe një grua shtatzënë

Forcat ruse bombarduan një kolonë evakuimi civil në verilindje të Ukrainës duke vrarë 24 persona të shtunën, thanë zyrtarët ukrainas.

“Në rrethin Kupyansk, u gjet një autokolonë makinash që përmbante civilë. Sipas të dhënave paraprake, 24 njerëz vdiqën në makina”, tha Guvernatori i Kharkiv, Oleg Synegubov në faqen e mesazheve Telegram.

Synegubov tha numrin paraprak të vdekjeve në 24, duke përfshirë një grua shtatzënë dhe 13 fëmijë.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles