8 C
Struga
Saturday, March 2, 2024
spot_img

Stuhia “godet” Kampionatin Botëror të Atletikës që nisi sot në Budapest/ Stadiumi përmbytet, shtyhen garat

Moti i stuhishëm ka vonuar fillimin e Kampionatit Botëror të Atletikës në Budapest që nisi sot.

Dhjetëra mijëra tifozë që prisnin të shikonin yjet më të mirë në botë të pistave në nëntë ditë gara, dhe 2000 atletë nga më shumë se 200 shtete u përballën me një stuhi që zgjati më shumë se 2 orë dhe përmbyti stadiumin ku do të zhvillohen garat e Kampionatit Botëror të Atletikës.

Gara e  parë ajo e 20 km për meshkuj u shty, ndërkohë që heqja e ujit nga stadium zgjati për disa orë. Garat e para të Kampionatit duhej të nisnin në orën 09:30.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles