28 C
Struga
Saturday, June 22, 2024
spot_img

Struga me 53.2% shqiptarë dhe 30% maqedonas

Sipas të dhënave Entit të Statistikave në Komunën e Strugēs jetojnë 50.980 banorë, nga të cilët 53.2% shqiptarë dhe 30% maqedonas.

Turq janë regjistruar 3472 ose 6.81%

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles