5 C
Struga
Sunday, April 21, 2024
spot_img

Sot votojnë personat e sëmurë, të pafuqishëm dhe të burgosurit

Të drejtë vote në këto zgjedhje lokale kanë gjithsej 1 milion e 824 mijë e 864 persona, shkruan Alsat. Sot do të votojnë 1899 të burgosur, 351 persona në shtëpitë e pleqve dhe 6 të shpërngulur të brendshëm. Po ashtu sot pritet të edhe 7.921 personat e sëmurë dhe të pafuqishëm, si dhe 476 persona në izolim ose persona që janë diagnostikuar me Covid-19. Janë gjithsej 80 komuna dhe qyteti i Shkupit si dhe 3480 vendvotime në të gjithë vendin.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles