3.9 C
Struga
Tuesday, March 5, 2024
spot_img

Sot fillon pagesa për shtesat e fëmijëve dhe mbrojtjes sociale në Maqedoni

Ministria e Punës dhe Politikës Sociale njoftoi se sot ka filluar pagesa e të drejtave sociale, të fëmijëve dhe mbrojtjes civile për muajin shtator 2022.

“Përdoruesit e të drejtave monetare që posedojnë kartë debiti nga sot, 5 tetor 2022, do të mund të tërheqin para nga bankomatet e bankave”, njoftojnë nga MPPS.

Për të shmangur bllokimet para dhe në banka gjatë pagesës, për përdoruesit që nuk përdorin karta, pagesa do të kryhet në dy grupe në të gjitha filalet e hapura të bankave, sipas orarit të përcaktuar, sipas rendit alfabetik, sipas shkronjës së parë të mbiemrit:

Më 05.10.2022 janë A, B, V, g, D, Gj, E, Zh, Z, S, I, J, K, L, Lj, ndërsa nesër me datë 06.10.2022 janë M, N, Nj, O, P, R, S, T, Q, U, F, X, Ç, Xh, Sh.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles