26 C
Struga
Sunday, June 23, 2024
spot_img

Soreca kthehet në Shqipëri, do të drejtojë delegacionin e BE në Tiranë

Luigi Soreca do të rikthehet sërish si ambasador i BE-së në Shqipëri. Ai zëvendëson ambasadoren gjermane Christiane Hohman, e cila largohet nga vendi ynë vetëm 1 vit pasi u emërua në këtë detyrë.

Mësohet se Soreca do të marrë postin e të ngarkuarit me punë në krye të Delegacionit të Bashkimit Evropian në Tiranë më 1 Shtator dhe do të qëndrojë deri në ardhjen e shefit të ri të Delegacionit.

Deri më tani Soreca shërbente si pjesë e ekipit të Përfaqësuesit të Lartë Borrell në Bruksel.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles