18.9 C
Struga
Wednesday, June 26, 2024
spot_img

Shqipëria bëhet me kampione bote në ski

Në eventin për garën e Kupës së Botës në ski që po zhvillohet në Austri, skiatorja Laura Kolturi e cila përfaqëson Shqipërinë, ka zënë vendin e parë duke marrë titullin e lartë të kampiones së botës për të reja.

Ky është një sukses i jashtëzakonshëm për Laurën dhe për Shqipërinë, ku tashmë vendi ynë përfaqësohet me një kampione bote në një sport relativisht pak të praktikuar në vendin tonë.

Një ditë më parë, Laura u rendit e katërta në kategorinë “Down Hill”, ndërsa të shtunën, skiatorja shqiptare do të zhvillojë garën e fundt të kategorisë “Giant Slalom”

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles