10.9 C
Struga
Tuesday, May 14, 2024
spot_img

Shqipëri: Dy viktima dhe 563 raste të reja me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë në Shqipëri njofton se gjatë 24 orëve të fundit dy pacientë me COVID-19 kanë ndërruar jetë.

Gjatë këtyre orëve janë regjistruar edhe 563 raste të reja teksa janë shëruar 494 persona.

Aktualisht në spitalet COVID në Shqipëri po marrim trajtim 175 pacientë nga të cilët 16 janë në gjendje të rëndë teksa raste aktive janë 7,894 pacientë.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles