3 C
Struga
Tuesday, March 5, 2024
spot_img

Shpërthime gjatë natës në Kiev dhe 4 rajone të tjera të Ukrainës

Shpërthime janë dëgjuar gjatë natës në kryeqytetin Kiev dhe në katër rajone të tjera të Ukrainës, Kharkiv, Lviv, Rivne dhe Khmelnytskyi.

Sipas zyrtarëve ukrainas, forcat ruse kryen sulme me dronë, duke shtuar se mbrojtja ajrore e kryeqytetit “shkatërruan të gjithë” avionët e armikut.

Serhiy Popko, kreu i administratës ushtarake të Kievit, tha në një mesazh Telegram se Rusia “sulmoi përsëri nga ajri” kryeqytetin ukrainas.

“Armiku vazhdon të përdorë taktikat e sulmit në disa valë, me intervale ndërmjet grupeve të dronëve sulmues”.

Sulmet dyshohet se janë kryer duke përdorur drone Shahed të prodhuar nga Irani.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles