28 C
Struga
Friday, June 21, 2024
spot_img

Shaqiri: Rreth 16 mijë nxënës do hyjnë në provimin shtetëror, ja kur do i kemi rezultatet

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Jeton Shaqiri tha se:

”Sot fillon dhënja e provimeve shtetërore të maturës, ku janë rreth 16 mijë nxënës të cilët do të hynë në dy provimeve eksterne dhe interne si dhe detyrën projektuese. Kjo do të jetë një test për periudhën e tyre mësimore katër vjeçare dhe një hap për vazhdimin e shkollimit në fakultet, ministri Arsimit shfrytzoj edhe rastin të ju uroj suksese maturantëve, provimi i ardhsëm është më 13 qershor kurse më 12 korrik presim ti kemi rezultatet “

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles