14.7 C
Struga
Sunday, April 14, 2024
spot_img

Shaqiri kërkon që nxënësit të kthehen në bankat e shkollës, negociatat me SASHK-un do të vazhdojnë

Ministri i Arsimit, Jeton Shaqiri deklaroi sot se bademet me SASHK-un do të vazhdojnë deri në gjetjen e një zgjidhjeje të pranueshme për të dyja palët.

Ai gjithashtu njoftoi se përmes një shkrese do të kërkoj nga SASHK-u që të ndërpres grevën dhe të kthehen fëmijët në bankat e shkollës dhe tu mundësohet që procesi mësimor të përfundoj me kohë.

“T’ju mundësojmë nxënësve që ta përfundojnë vitin shkollor në kohë dhe të fillojnë me përgatitjen apo realizimin e planeve tashmë të planifikuara për të ardhmen e tyre”, theksoi Shaqiri.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles