24 C
Struga
Thursday, July 18, 2024
spot_img

Sekuestrohen 177 copë peshq “Belushkë e Ohrit”, arrestohet një person nga Republika e Shqipërisë

Sekuestrohen 177 copë peshqi Belushkë e Ohrit, arrestohet një person nga Republika e Shqipërisë

Sot (03.10.2022), pas masave dhe aktiviteteve të ndërmarra, zyrtarë policorë të Stacionit Policor për Kalim Kufitar dhe Mbikqyrje të Kufirit ,,Shën Naum,, është ndaluar A.P.(53) nga Republika e Shqipërisë.
Gjatë kontrollit në automjetin e tipit ,,Volkswagen Turan”, me targa kombëtare shqiptare, të cilin ai drejtonte, janë gjetur 177 copë peshqi Belushkë Ohri, të cilat ishin objekt i tregtisë së paligjëshme nga Republika e Maqedonisë së Veriut në Republikën e Shqipërisë.
A.P. është ndaluar në stacionin e policisë dhe pas dokumentimit të plotë të rastit ndaj tij do të ngrihet padi e duhur. SPB Ohër , Zëdhënëse Merlina Islami

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles