20 C
Struga
Sunday, April 14, 2024
spot_img

Seanca e 44-të e Qeverisë, Grubi: Miratuam vendime të rëndësishme

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik, Artan Grubi ka informuar opinionin për vendimet të cilat janë miratuar në seancën e sotme të Qeverisë.

Në seancën e sotme të 44-të të Qeverisë miratuam këto vendime të rëndësishme:

👉të mos ketë vazhdim të vitit shkollor pas 10 Qershorit;
👉shfuqizuam vendimin për kufizimin e eksportit të vajit të lulediellit;
👉siguruam grant për rekonstruimin dhe pajisjen e 50 palestrave sportive shkollore.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles