24 C
Struga
Thursday, July 18, 2024
spot_img

Scholz bën thirrje për armëpushim në Ukrainë 

Një armëpushim është i nevojshëm urgjentisht për ndihmuar në shtensionimin e situatës në Ukrainë, ka thënë kancelari gjerman, Olaf Scholz të enjten.

Ai ka paralajmëruar se është shumë e rëndësishme që të parandalohet një konflikt i drejtpërdrejtë mes NATO’s dhe Rusisë.

Ai është pajtuar se sanksionet kundër Rusisë janë duke pasur efekt./rel

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles