5 C
Struga
Sunday, April 21, 2024
spot_img

Rusët bombardojnë kolonën e evakuimit në Kiev, 7 të vdekur 

Ushtria ruse ka qëlluar mbi autokolonën e evakuimit në Kiev dhe për pasojë kanë humbur jetën 7 civilë, sipas Reuters.

Shërbimi i inteligjencës ukrainase thotë se shtatë civilë kanë vdekur pasi trupat ruse qëlluan mbi një kolonë evakuimi në rajonin e Kievit .

Ukraina akuzoi Rusinë se qëlloi mbi një kolonë të evakuarve civilë nga fshati Peremoha

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles