11 C
Struga
Thursday, February 29, 2024
spot_img

Ronaldo me tjetër rekord personal, shënon golin e 850-të në karrierë

Cristiano Ronaldo ka thyer një tjetër rekord personal, duke shënuar 850 gola në karrierën e tij si futbollist profesionist.

Golin e 850-të, Ronaldo e shënoi në ndeshjen e sotme të Al Nassr kund Al Hazem, ndeshje të cilën Al Nassr e fitoi me rezultat 1-5.

Ronaldo shënoi golin e katër për Al Nassr në minutën e 68-të, ku përveç tij shënuan edhe Mane, Otavio, Al Khaibari dhe Ghareeb.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles