19 C
Struga
Monday, May 20, 2024
spot_img

Regjistrohen mbi 31 mijë raste të reja me CoVID-19 në Zvicër

Zyra Federale e Shëndetit Publik jep informacione të përditshme për zhvillimin e epidemisë së korona-virusit në Zvicër.

Blick vazhdimisht përmbledh shifrat e autoriteteve në treguesin e statistikave.

Sipas raportit, në 24 orët e fundit 31 mijë109 infeksione të reja me koronavirus janë raportuar në Zyrën Federale të Shëndetit Publik (FOPH) nga Zvicra dhe Principata e Lihtenshtajnit.

Numri i testeve të kryera është 90 mijë e 106. BAG raporton gjithashtu për 20 raste të reja të vdekjeve nga CoVID-19.

Po ashtu, 147 persona të tjerë u shtruan në spital.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles