22.5 C
Struga
Tuesday, July 16, 2024
spot_img

Ratkoceri për rolin e ASH-së në Shkup: Qeni i keq ta sjell ujkun në torisht!

Gazetari dhe njëri nga botuesit e gazetës KOHA, Arben Ratkoceri kërkesën e këshillit të qytetit të Shkupit për kthimin e emrave të vjetër të kohës së VMRO-DPMNE-së në kryeqytet përmes një shkrimi në faqen e tij në facebook ua ka faturuar Aleancës së Ziadin Selës duke përdorur thënien e vjetër popullore shqiptare që thotë: “Qeni i keq ta sjell ujkun në torisht!

Ky është postimi i plotë i Ratkocerit:

Llogariteni, sot në Qytetin e Shkupit madje me votat e opozitës shqiptare dhe me propozim të VMRO-së, hyn në rend të ditës ndryshimi i “Vendimit për emrat e rrugëve, shesheve dhe urave” . Kjo iniciativë edhe pse nuk thuhet direkt ka të bëjë me largimin e emrave të personaliteteve shqiptare nga rrugët e bulevardet e Shkupit si Hasan Prishtina, Jusuf Gervalla, Ismail Kadare, Ernest Koliqi, Azem Morana…

Edhe diçka kurrë nuk më kishte shkuar mendja që vjen dita e LSDM do të del në mbrojtje, e opozita shqiptare të votojë “PËR” iniciativën për heqjen e emrave shqip.

P.s si e kanë filluar në qytetin e Shkupit shtrenjtë do me na kushtu hyxhymi i opozitës pas “Komunalecit”!😀

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles