10.5 C
Struga
Monday, May 13, 2024
spot_img

Ramiz Merko zhvilloi takim me qytetarët e Strugës

Struga i takon qytetarëve✅Të takohesh me qytetarët e Strugës dhe të shkëmbesh biseda me to ka qënë dhe vazhdon të jetë prioritet për mua.Për këtë shkak, sot, bashkë më kandidatë nga lista për këshilltarë e Bashkimit Demokratik për Integrim vendosa që të bëjmë takime të rastit me bashkëqytetarët e tanë, për të biseduar dhe për të kërkuar vlerësimin e tyre për punën e kryer përgjatë këtij mandati.Pushteti kalon nga duart e qytetarëve. Unë dhe kandidatët e listës së këshilltarëve do të kujdesemi që ky trend të vazhdojë kështu. Dera e Komunës së Strugës do të jetë gjithmonë e hapur dhe çdo vendim i rëndësishëm do të duhet të marrë miratimin e qytetarëve si fillim.💚Qyteti ynë, e ardhmja jonë.Zgjidh jetë, voto blertë!💚✅Rretho numrin 3!✅💚Струга им припаѓа на граѓаните💚Средбите со граѓаните на Струга и размената на разговори со нив беше и продолжува да биде приоритет за мене.Поради оваа причина, денес, заедно со кандидатите од листата за советници на Демократската унија за интеграција решивме да направиме случајни средби со нашите сограѓани, да разговараме и да побараме нивна евалуација за извршените работи во овој мандат.Власта поминува од рацете на граѓаните. Јас и кандиадатите од листата за советници ќе се погрижиме овој тренд да продолжи вака. Вратата на Општина Струга секогаш ќе биде отворена и секоја важна одлука ќе треба да добие одобрување од граѓаните како почеток.💚Нашиот град, нашата иднина.Избери живот, гласај зелено!💚✅Заокружи број 3!✅

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles