17 C
Struga
Tuesday, May 28, 2024
spot_img

Raketat ruse godasin stacionin hekurudhor në Ukrainë, raportohen disa viktima

Viktima të shumta janë regjistruar pasi raketat goditën stacionin hekurudhor në Ukrainën lindore.

Mediat raportojnë se goditja me tre raketa shkaktuan disa viktima, por nuk ka një numër të saktë të tyre.

Ndërtesat dhe stacionet hekurudhore gjithashtu janë dëmtuar pas hedhjes së raketave.

“Ka viktima,” tha kompania hekurudhore në një deklaratë, pa dhënë detaje mbi numrin e viktimave apo vendndodhjen e sulmit.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles