21 C
Struga
Tuesday, June 25, 2024
spot_img

QMK: Nuk ka zjarre aktive në Maqedoni

Qendra për Menaxhim me Krizat (QMK) informon se gjatë ditës së djeshme gjithsej 14 zjarre janë regjistruar në hapësirë të hapur, të cilat janë shuar.

“Janë shuar zjarret në f. Zllokuçan (deponia e egër e djegur), Haraçinë, fshati Grushinë (kashta dhe bari i thatë); Komuna e Karposhit (deponia e egër e djegur), Komuna e Dojranit, f. Gjopçell, sipërfaqja 6 hektarë (pyll me kërcell të ulët dhe bredh-dushk) – zjarri është i lokalizuar, nuk ka djegie aktive, Komuna e Dollnenit në mes të f. Ropotovë dhe f. Peshtalevë (bari i thatë), Komuna e Krivogishtanit (deponi) – dy herë është djegur dhe është intervenuar në deponinë, Komuna e Lozovës, f. Pavleshenci (deponia e egër); Komuna e Kumanovës, f. Reçicë lokaliteti “Axhi Tepe” (pyll me kërcell të ulët dhe shkurre); Komuna e Kumanovës, f. Pçinjë – lokaliteti “Ristovo trlo” (bar i thatë); Komuna e Karbincit (Shtip), f. Trogerci (kashta), Komuna e Dollnenit, fshati Sarandinovë (bari i thatë) dhe komuna e fshatit Demir Hisarit f. Sopotnicë (një pjesë e shtëpisë është përfshirë nga zjarri), bëjnë të ditur nga QMK.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles