20 C
Struga
Friday, May 17, 2024
spot_img

Qeveria paralajmëron mundësinë e uljes së çmimeve në pikat pagesore

Ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Bllagoja Boçvarski ka paralajmëruar revidim të çmimit të pikave pagesore. Për momentin nuk dihet se cilin model do ta zbatoj Qeveria, dhe as për sa për qind do të jetë ulja e çmimeve.

“Si Qeveri jemi duke shqyrtuar modalitetet dhe mundësitë që të shohim se a është e mundur që të ulen çmimet e pikave pagesore. Edhe nga ky aspekt ne shqyrtojmë modalitete të cilat do të jenë të qëndrueshme”, ka thënë Boçvarski.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles