26 C
Struga
Sunday, June 23, 2024
spot_img

Qeveria e Maqedonisë mban mbledhje, do të shqyrtohen disa pika

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut sot mban mbledhjen e rregullt të 11-të në të cilën do të shqyrtohen disa pika.

Sipas njoftimit të shërbimi qeveritar për shtyp, në mbledhjen e sotme do të gjenden më shumë propozime të zgjidhjeve ligjore mes të cilave edhe Propozim-ligji për ndryshimin e Ligjit për kryerjen e punëve për përfaqësim në procedurat doganore dhe Propozim i Ligjit për ndryshimin e Ligjit për cilësinë e prodhimeve bujqësore.

PO ashtu në mbledhje do të shqyrtohet dhe Propozim-programi për mbështetje financiare në bujqësi për vitin 2022, të përpiluar nga Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së Ujërave.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles