5 C
Struga
Monday, May 13, 2024
spot_img

Po vazhdon rënia e Bitcoin dhe kriptovalutave të tjera

Bitcoin dhe Ethereum po përjetojnë javën e tyre më të keqe në një kohë të gjatë pas një rritjeje të gjatë.

Kriptomonedha Bitcoin humbi përsëri vlerën të premten dhe u kuotua në mëngjes në një nivel mujor prej gati 56,000 dollarësh dhe 20 për qind nën nivelin më të lartë rekord të javës së kaluar.

Gjithashtu për Ethereum ishte hera e parë që nga tetori që ra nën 4000 dollarë, dhe humbja javore vlerësohet me mbi 10 për qind.

Shumë investitorë tani ka të ngjarë të realizojnë fitimet e tyre nga rritja e gjatë javën e kaluar, sipas tregtarëve. Presioni i shitjes është konstant. Por Bitcoin pritet të gjejë përsëri mbështetje në një shumë rreth 53,000 dollarë.

Por perspektiva afatgjatë për Bitcoin mbetet optimiste, thuhet nga nga agjencia e lajmeve Reuters. Por rruga e saj në muajt e ardhshëm do të jetë e ashpër.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles