28 C
Struga
Friday, July 19, 2024
spot_img

Pjesëtarët e NATO-s do të demonstrojnë patrullim ajror në Maqedoninë e Veriut

Sot në Aeroportin Ndërkombëtar të Shkupit dhe në hapësirën ajrore mbi kryeqytet do të organizohet një aktivitet për të demonstruar mënyrën e kryerjes së misionit të patrullimit ajror të NATO-s mbi territorin e Maqedonisë së Veriut.

Në këtë ngjarje pritet të merr pjesë edhe kryeministri Zoran Zaev. Gjatë këtij aktiviteti, media dhe publiku i gjerë do të mund të mësojnë për mënyrën se si kryhen patrullimet ajrore, si dhe të njihen me avionët luftarakë F-16 të NATO-s të cilët do të përfshihen në këtë aktivitet. Ngjarja do të zhvillohet në Aeroportin Ndërkombëtar të Shkupit.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles