26 C
Struga
Wednesday, June 19, 2024
spot_img

Petkov me vlerësim për mbledhjen e përbashkët: Progresi është i dukshëm

Progresi që është arrit është i dukshëm, me rezultate te qarta dhe u realizua me ton konstruktiv, për dallim nga ajo që ishte viteve të kaluara. Tani e tutje puna e përbashkët shpresoj se do të sjell deri tek fqinjësia e mirë, për të cilin të gjithë ne besojmë se do të ndodh, tha kryeministri bullgar para mbledhjes së sotme qeveritare, në të cilën do të shqyrtohen raportet NATO-Rusi.

Petkov iu falënderua ministrave të qeverisë së tij, posaçërisht ministres për punë të jashtme, Teodora Gençovska për organizimin e mbledhjes së djeshme të përbashkët.
“besoj se ky do të jetë hapi i parë i një rruge shumë të gjatë, por me rezultate të dukshme të cilat të gjithë do ti arrijmë”, tha Petkov.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles