26 C
Struga
Wednesday, June 19, 2024
spot_img

Përfundoi raundi i dytë zgjedhor, ja nga sa komuna fituan partitë politike

KSHZ-ja i ka publikuar rezultatet e para jozyrtare, sipas të cilave në rrethin e dytë, VMRO-ja ka fituar në 20 komuna, LSDM në shtatë, BDI gjithashtu shtatë, Aleanca për Shqiptarët/Alternativa dhe Lëvizja Besa kanë fituar nga dy komuna, ndërsa nga një komunë kanë fituar PDSH, GROM dhe koalicioni PLD/RDM.

Në rrethin e dytë ka fituar edhe kandidatja e pavarur për Qytetin e Shkupit, Danella Arsovska, e cila është mbështetur nga VMRO-DPMNE-ja. Ndërsa kandidat i pavarur ka fituar edhe në Kumanovë, gjegjësisht Maksim Dimitrievski.

Rezultatet përfundimtare, siç kanë paralajmëruar nga KSHZ, do të publikohen gjatë ditës së sotme.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles