6.5 C
Struga
Wednesday, March 22, 2023
spot_img

Osmani: Ska zjarr në BDI, BDI më unike se asnjëherë, nesër do të merren vendime konkrete

Zëdhënësi i BDI-së Bujar Osmani, pas përfundimit të mbledhjes ka folur para gazetarëve, ndërsa tha se nesër do të merren vendime konkrete dhe se takimi i sotëm ishte vetëm konsultues, raporton Nistori. Ai gjithashtu tha se në BDI “nuk ka palë dhe se gjithçka është në kuadër të debatit demokratik”.

“Kishim një takim tjetër konsultativ me funksionarët partiak, në kuadër të përgatitjeve të Këshillit të Përgjithshëm që do të mbahet në Tetovë. Ishte vazhdimësi e mbledhjes që kishim para disa ditëve, ku u diskutuan të gjitha aspektet për mbarëvajtjen e mbledhjes, pasi kjo mbledhje nesër do të jetë e rëndësishme. Do të merren vendime për formimin e organeve të partisë, prandaj u diskutuan të gjitha aspektet”.

“Nesër ato do të shtrohen para Këshillit të Përgjithshëm, i cili do të merr vendime. Ajo që është e rëndësishme ishte se diskutimi ishte në frymë pozitive”, tha Bujar Osmani.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles