23 C
Struga
Wednesday, June 19, 2024
spot_img

Osmani i reagon ministrit serb: Presim sqarim

Shefi i diplomacisë së Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani ka reaguar ndaj ministrit serb të Mbrojtjes, Milosh Vuçeviç për cenimin e stabilitetit dhe integritetit të Maqedonisë së Veriut dhe Malit të Zi, transmeton TV21.

Osmani shton se shteti ynë është për bashkëpunim rajonal dhe se pret sqarim nga ministri serb.

“Maqedonia e Veriut refuzon ndërhyrjen dhe vërejtjet e papërshtatshme nga zyrtarët fqinjë. Angazhohemi për stabilitet dhe bashkëpunim rajonal, duke përfshirë R. e Sërbisë dhe R. e Kosovës.

Presim sqarim nga ministri i Mbrojtjes i Serbisë”.

Related Articles

Na Ndiqni

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

Latest Articles